Poznaj swoją osobowość. Mój wynik testu osobowości PERSO.IN®

17/07/2021 | Psychologia, Recenzje, relacje

Nasza osobowość to złożony zestaw wielu cech psychicznych a także różnorodnych czynników wewnętrznych, które wpływają na nasze działanie i postępowanie w różnych sytuacjach. Jest to też pewien sposób zachowania, myślenia i odczuwania. Rozróżniamy różne cechy osobowości, a znajomość ich, może nam ułatwić nie tylko lepsze, bardziej świadome funkcjonowanie w życiu, ale także ma wpływ na nasze relacje z innymi ludźmi, wybór odpowiedniej pracy zawodowej, czy zrozumienie własnych zachowań oraz ludzi z którymi mamy styczność na codzień.

Jako miłośniczka psychologii i obserwatorka ludzkich zachowań, postanowiłam ostatnio wykonać test osobowości PERSO.IN.

TEST OSOBOWOŚCI PERSO.IN® – co to jest?

Test osobowości PERSO.IN® to polskie narzędzie diagnostyczne, dzięki któremu można odkryć psychologiczne różnice między ludźmi. Po uzupełnieniu ankiety internetowej analizujemy zaznaczone odpowiedzi i wyliczamy wyniki osobowości badanego. Na ich bazie tworzymy spersonalizowane raporty, które pokazują naturalne predyspozycje i zawierają instrukcje jak wykorzystać osobowość w życiu prywatnym i zawodowym. Całość wykorzystywana jest do rekrutacji lub celów rozwojowych podczas konsultacji lub szkolenia z certyfikowanym przez nas trenerem.” – czytamy na stronie www.perso.in

Po wykonaniu testu, mogę potwierdzić, że dokładnie tak to wygląda jak w załączonym opisie na stronie. Wykonałam szczegółowy test, następnie po kilku dniach otrzymałam swój spersonalizowany wynik, po którym umówiłam się na godzinną konsultację z Panią Patrycją, która jest psychologiem i dokładnie przedstawiła mi wynik raportu, oraz omówiła go opierając się o własną wiedzę psychologiczną oraz otrzymany wynik.

Co bada test PESRO.IN®?

Wynik testu bada następujące obszary osobowości:

People – Ludzie

skupia się na opisaniu postaw, które na co dzień przyjmujemy wobec innych osób – zarówno obcych, jak i bliskich. W obszarze tym mierzymy natężenie takich cech jak skłonność do zaufania lub chęć pomocy ludziom w potrzebie.

Experiences – Doświadczenia

pozwala na sprawdzenie skłonności do poszukiwania nowych doświadczeń. Obszar ten jest szeroki – tyczy się zarówno doświadczeń wewnętrznych (takich jak wyobraźnia, ciekawość świata i uczuciowość), jak i tych zewnętrznych (na przykład wrażliwość na piękno i estetykę).

Responsibilities – Obowiązki

dotyczy sumienności oraz ogólnego nastawienia do obecnych w naszym życiu zobowiązań. Osoby osiągające wysokie wyniki w tym obszarze cechują się skłonnością do przestrzegania zasad oraz utrzymywania porządku, natomiast te z niższymi wynikami lepiej odnajdą się w zajęciach wymagających improwizacji.

Stimulators – Stymulatory

określa ilość potrzebnych nam doznań. Dotyczy nie tylko poszukiwania wrażeń – obszar ten poinformuje nas również o preferowanej formie pracy (indywidualna lub w zespole) oraz o zapotrzebowaniu na kontakt z innymi ludźmi.

Obstacles – Trudności

 dotyczy sposobu radzenia sobie z problemami przez daną osobę. Poziom cech opisywanych przez ten obszar powie nam więcej o naszej wrażliwości na trudności oraz podatności na stres czy presję.

Osobowość

Osobowość człowieka jest znacznie bogatsza niż wybór jednego z kilku dostępnych typów. Składa się z 35 cech – względnie niezmiennych charakterystyk danej osoby. Wpływ na nie ma zarówno genetyka, jak i środowisko. Część cech dziedziczymy po rodzicach, dalsza część natomiast wytwarza się w odpowiedzi na nabyte doświadczenia życiowe.

Różne konfiguracje cech tworzą nasze unikalne wzorce zachowań. Często za jednym zachowaniem lub podjętą decyzją stoi kilka cech, które mamy. Najbardziej rzetelną i sprawdzoną teorią z zakresu cech osobowości jest model Wielkiej Piątki (ang. Big Five), który od ponad 30 lat tłumaczy różnice między ludźmi – to właśnie w oparciu o niego powstał test PERSO.IN®.”

Jak wygląda fragment mojego wynik testu Perso.in®? Zobaczcie sami!

Mój wynik

P2 PEOPLE / LUDZIE

E3 EXPERIENCES / DOŚWIADCZENIA

R1 RESPONSIBILITIES / OBOWIĄZKI

S2 STIMULATORS / STYMULATORY

O2 OBSTACLES / TRUDNOŚCI

PODSUMOWANIE

Jak widzicie wynik testu jest dość obszerny. Przedstawia wiele kategorii, które opisują naszą osobowość. Dla mnie to znakomite narzędzie, które nie tylko pomaga zrozumieć siebie i swoją osobowość, ale także może być świetną wskazówką np. w poszukiwaniu pracy, podejmowaniu różnych decyzji życiowych, czy w dobieraniu społeczności w których będziemy czuć się najlepiej.

Serdecznie Wam polecam skorzystanie z testu osobowości PERSO.IN , dzięki, któremu dowiecie się naprawdę dużo na swój temat. A indywidualna konsultacja z psychologiem z PERSO.IN dodatkowo, rozwieje Wasze ewentualne wątpliwości dotyczące testu i wyjaśni poszczególne kategorie, żeby jeszcze więcej wiedzy na temat Was samych wycisnąć z tego narzędzia.

CERTYFIKACJA

Jeśli jesteś specjalistą i chcesz zdobyć certyfikację i samemu przeprowadzać testy osobowości PERSO.IN , zajrzyj na https://perso.in/certyfikacja/ i dowiedz się jak to zrobić. Certyfikacja przeznaczona jest między innymi dla trenerów, coach’ów, psychologów, nauczycieli, HR-owców, trenerów sprzedaży, terapeutów, mentorów itp.

PS. Tak. Wpis powstał w wyniku współpracy. Tak. Jest to recenzja. TAK. Jestem mega zadowolona z tej współpracy i dlatego zgodziłam się opublikować tę recenzje i polecić Wam to narzędzie. NIE. Nie ma tu żadnej ściemy. Naprawdę polecam!

Dominika Musiałowska 🙂